Зберегти


|      

Спонсори

Фейсбук

А хто з цих хлопців Макартні?

Сер Пол Макартні та український бізнесмен Віктор Пінчук на відкритті висатвки "Пол Макартні. Живопис"біля входу в PinchukArtCentre

Сер Пол Макартні та український бізнесмен Віктор Пінчук на відкритті висатвки "Пол Макартні. Живопис"біля входу в PinchukArtCentre

На другий день після концерту Пола Макартні в київському арт-центрі Віктора Пінчука пройшла виставка картин музиканта. Серйозними цінителями художнього напрямку,в якому творить сер Пол,- "абстрактного експресіонізму" - виявилися перші особи України. З подробицями - світський оглядач "Ізвестій" Божена Ринська.

Вимогу  Пола Макартні - пересуватися по Києву тільки на "Ягуарі" і тільки без шкіряних сидінь - задовольнити було неможливо при всьому бажанні. Самих "Ягуарів" в Україні хоч греблю гати,але ні один пристойний "ягуаровласник" без шкіряного сидіння і носа на дорогу не покаже. Організатори збилися з ніг,але в підсумку захисникові тварин серу Полу довелося поступитися принципами побутового вегетаріанства.

До речі,Пол Макартні привіз з собою спеціального вегетаріанського кухаря,який варив йому суп. І в суботу перед концертом кухар відправився на найдорожчий київський ринок Бесарабка купувати для музиканта солоні огірки.

Через дощ серу Полу довелося скасувати велосипедну прогулянку в Маріїнському парку. (Музикант дуже любить кататися,і організатори надали йому аж три велосипеди).

За умовами проходу у  VIP-ложу концерту гість був зобов'язаний одягнути футболку з зображенням Макартні. Чи виконав цю вимогу колишній президент України Леонід Кучма,невідомо,на ньому було пальто. А ось боксер Кличко точно не надів - у Києві просто не знайшлося футболки його розміру.

У VIP-ложі теж були соліст групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук з подругою Лялею,співачки Ані Лорак і Наталія Могилевська,співак Андрій Данилко,телеведучі Володимир Познєр та Дмитро Дібров. Президент Грузії Михайло Саакашвілі з'явився на концерті в чомусь,що нагадувало спортивний костюм. Най несподіваніше питання задав московський адвокат Віталій Корзун. Він подивився на музикантів і запитав у голови фан-клубу "Бітлз":"А хто з них Пол Макартні?". Ніколи ще юрист не був такий близький до смерті - голова любителів Макартні позеленів.

Увечері цього ж дня в українському готелі "Хайятт" відбувся закритий прийом на честь гостей. І,за свідченнями світських слідопитів,що проживали в "Хайятті",Леонід Кучма і Михайло Саакашвілі "загрузили лишку". Пан Кучма вчасно самоусунувся,а президент Грузії до п'ятої ранку розгулював по Хайятту в шортах та наспівував "Бітлз".

На другий день Пол Макартні відкрив виставку своїх картин в арт-центрі Віктора Пінчука. (На чорному ринку ціна на запрошення на вернісаж,кажуть,доходила до 10 000 євро за штуку.) Художньої освіти у сера Пола немає. "Я іноді просто беру фарбу і виплескую на полотно без задуму",- сказав він панові Пінчуку.

Деякий час пан Макартні бродив по виставці в компанії своєї подруги Ненсі,господаря арт-центру Віктора Пінчука та його дружини Олени Франчук,а також двох особистих фотографів. Експозицію вони оглядали практично ушестеро. "А чому люди до мене не підходять?" - Нарешті здивувався музикант і художник. "Вони вас бояться",- відповіли два допущених кишенькових журналісти. (Люди,до речі,боялися не сера Пола,а звірячу лондонську охорону,що паслася в коридорчиках арт-центру,і час від часу хапала гостей за різні місця.) Тоді сер Пол,махнув обома руками,сам радо покликав інших гостей і провів двогодинну екскурсію по власній експозиції. Схоже,художник Макартні не настільки впевнений у собі,як Макартні-музикант,і йому була важлива підтримка глядачів.

Великий музикант вів себе по-домашньому:співав,танцював,весь час щось насвистував і спілкувався з усіма бажаючими. "Чи правда ви - Пол Макартні? А чим доведете?" - Почав якийсь гість. Пан Макартні у відповідь заспівав. Гість,оглушенний і ошарашенний,відійшов.

Донька депутата Верховної Ради Нестора Шуфрича підійшла до сера Пола. Музикант вийняв з кишені губну гармошку і зіграв пісеньку,але дівчинка від несподіванки розплакалася.

"А де Ющенко і де Тимошенко?" - Запитали у заступника міністра Володимира Хандогія. "У країні йде політична війна,і всі сидять в окопах",- відповів він. Посол США в Україні Вільям Тейлор обговорював з Нестором Шуфричем бізнес-колізію:американська фірма Vanсo виграла конкурс на розробку родовища в Керченській протоці,а Юлія Тимошенко всю цю справу взяла і скасувала. І ось посол випитував у пана Шуфрича про долю контракту.

Гітарист групи Брайан Рей весь вернісаж,майже не слухаючи Макартні,обговорював зі Святославом Вакарчуком якісь гітари. Скульптор Олег Пінчук (місцевий київський Нікас Сафронов) показував номер олігарха Михайла Фрідмана у своєму мобільному та хвалиться заможними земляками. "Всі ми зі Львова:і я,і Фрідман,і він",- говорив він. Далі Пінчук розповів,як колись напився зі знаменитим художником Демієн Херстом на квартирі свого родича,і клявся,що тепер в ресторані "Японський дворик" напоїть і Пола Макартні. Однак вечеряти з господарями після виставки сер Пол таки не поїхав,- замість бенкету в "Японському дворику" він святкував у тому ж готелі "Хайятт" день народження дружини свого продюсера.

Зранку по дорозі в аеропорт "Бориспіль" кортеж зупинився спеціально,щоб сер Пол все-таки зробив годинну велосипедну прогулянку.

Напишіть відгук